Ortokorekcja

Zalety ortokorekcji

Dla kogo?

Co to jest ortokorekcja?

To niechirurgiczna metoda korekcji małej i średniej krótkowzroczności oraz małego astygmatyzmu. Soczewki ortokeratologiczne to soczewki twarde gazoprzepuszczalne, które używane są tylko podczas snu. W trakcie gdy pacjent śpi, pod wpływem indywidualnie dobranej soczewki, następuje modelowanie rogówki, tak aby podczas dnia nie były konieczne okulary. Soczewki ortokeratologiczne są przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W naszym gabinecie stosujemy tylko najlepsze soczewki ortokeratologiczne – pionierskiej firmy z USA – PARAGON CRT. OrtoK posiadają certyfikaty FDA (Amerykańska Komisja ds. Żywności i Leków), ISO oraz CE i są stosowane w USA oraz krajach Unii Europejskiej. Istnieje również możliwość zastosowania soczewek wiodącej, japońskiej firmy Menicon.

Jak wygląda pierwsza wizyta?

W trakcie pierwszej wizyty przeprowadzamy dokładny wywiad z Pacjentem lub jego Rodzicami. Oceniamy wskazania i przeciwwskazania do zastosowania tej metody. Wykonujemy badanie refrakcji, dokonujemy dokładnych pomiarów rogówki i ogólnej oceny przedniego odcinka oka. Jeśli nie stwierdzamy przeciwwskazań, a odpowiednia soczewka znajduje się w naszym zestawie próbnym, przystępujemy do instruktażu i aplikacji. Po prawidłowej aplikacji oceniamy dopasowanie soczewki, ponownie wykonujemy barwienie rogówki fluoresceiną i sprawdzamy warunki wzrokowe Pacjenta, uczymy pielęgnować soczewkę przy użyciu specjalnego płynu. Po pomyślnym dopasowaniu soczewek Pacjent może zabrać je do domu i zacząć testować podczas snu. Wizyta kontrolna odbywa się po ok. 7-14 dniach od pierwszej aplikacji. Pacjent korzystający z soczewek ortokeratologicznych pozostaje jednak pod naszą opieką podczas całego procesu noszenia soczewki. Może skontaktować się ze Specjalistą, a w razie potrzeby umówić się na dodatkową wizytę kontrolną.

Ile to kosztuje?

Badanie kwalifikacyjne do ortokorekcji kosztuje 150 zł – wizyta trwa ok. 1,5 hKoszt 1 soczewki Orto-K wynosi 1000 zł. Pierwsza wizyta kontrolna po ok. 2 tygodniach jest bezpłatna. Kolejne wizyty kontrolne kosztują 100 zł każda. Przy zakupie kolejnej pary ortosoczewek oferujemy bardzo atrakcyjne zniżki! 

Jesteś zainteresowany tą metodą korekcji wady wzroku?

Zadzwoń do nas i zapytaj o szczegóły. Możesz też umówić się na bezpłatną przedwstępną 15 minutową konsultację.
W naszym gabinecie soczewki ortokeratologiczne dobieramy we współpracy z Centrum Okulistycznym Nowy Wzrok z Warszawy

Gabinet

ORTO-OPTICA
Centrum Dobrego Widzenia
mgr Ewa Witowska-Jeleń
ul. Królewska 5/3, Kraków 30-045

NIP: 677-212-99-03
Regon: 121188257

Rejestracja Pacjentów

tel. 886-799-700
email: kontakt@orto-optica.pl

Sekretariat, szkolenia, sklep internetowy

tel. 886-799-700
email: zamowienia@orto-optica.pl

Zapraszamy w dni powszednie w godz. 10.00-18.00.

Specjaliści

mgr Ewa Witowska-Jeleń
tel. 668-145-966
email: ewa@ortoptyka.pl

mgr Dorota Piszczek
tel. 602-424-494
mail: dorota-piszczek@wp.pl